Hamileliğin 8. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte sekizinci hafta; hamileliğiniz artık hızla ilerlemekte ve siz artık iki aylık bir anne adayısınız. Bebeğinize kucağınıza alacağınız zaman artık giderek yaklaşıyor.
Hamilelikte sekizinci haftada annedeki değişimler; bu haftadan itibaren artık vücudunuzda bazı şişlikler görünmeye başlayacaktır. Ve bedeninizde oluşan değişimler artık daha fazla kendini belli edecektir. Bu yüzden artık eski kıyafetleriniz size olmayabilir. Yeni kıyafetler edinmenin vakti geldi.

Bu haftadan itibaren göğüsleriniz daha da büyüyor daha şişkin bir hal alacaktır. Bu haftadan itibaren gelişim hızlı bir hal alacaktır. İlk haftalarda olup daha sonradan azalmış olan bulantılarınız tekrar artabilir. Bu durum size korkutmasın. Normal bir durumdur. Cildinizde de bir takım değişiklikler olacaktır. Lekelenmeler ve ciltte kuruluklar oluşabilir bunlar hamilelik döneminin süreçlerindendir.


Hamileliğin sekizinci haftasında Bebekteki değişimler; Rahminizdeki bebeğiniz her geçen gün daha da büyümektedir. Bu yemek gelişimine devam etmektedir. Artık bebeğinizin solunum yolları oluşmaya başlamıştır. Bu hafta bebeğinizin artık azda olsa elledi kendini belli etmeye başlamıştır. Karnınızın içerisindeki hareketleri daha da artmıştır. Bu arada çok farklı bir heyecan daha söz konusu. Her annenin çok fazla merak ettiği şeylerden bir tanesi de bebeğinin cinsiyetinin ne olacağıdır. Ama bebek kız mı erkek mi. Tabii ki her anne çocuğunun önce sağlıklı olmasını ister fakat bunun yanında cinsiyet de gerçekten merak edilen bir noktadır. Bu hafta çok önemli testlerden bir tanesi olan üçlü tarama testi ve CVS testine yaptırmanız gerekmektedir. Çocuğun gelişiminde herhangi bir sıkıntı var mı yok mu ve o olabilecek herhangi bir sıkıntılara karşı erken teşhis bu testlerle kendini belli etmektedir.

Bu yazı 1332 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak