Hamileliğin 7. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte 7. hafta; bu hafta içerisinde artık hamileliğinizin ilk ayini geride bırakırken ikinci ayına doğru hızla koşmaktasınız.
Hamileliğin yedinci haftasında annedeki değişimler; bu süreçte değişimler hızla devam etmektedir. Artık rahminiz neredeyse iki misli bir hal almıştır. Geçen haftalardaki kadar mide bulantınız olmasa da kokulara karşı olan hassasiyetiniz daha fazla artmış olabilir. Canınız birdenbire hiç olmadık şeyler yemek isteyebilir. Birdenbire canınızın bir şeyler çekme durumu aş erme olarak adlandırılır.

Bu hafta da iştahınız daha çok açılabilir. Sizde yemeğinizi sağlıklı bir şekilde yemelisiniz. Bu haftadan itibaren böbrekleriniz daha fazla çalışacaktır. Bundan dolayı idrarı daha fazla çıkabilirsiniz. Bu sizin için iyi bir şeydir. Bu hafta kontrole gittiğinizde bebeğinizin artık görsel olarak görebilirsiniz. Bu sizi heyecanlandırabilir. Artık göbeğiniz bir miktar büyüyebilir. Elinizi karnınıza koyduğunuzda bebeğinizin varlığını o birazcık büyüyen göbeğinizde daha da çok hissedebilirsiniz.


Hamilelikte yedinci haftada Bebek’te oluşan değişimler; bebeğimiz geliştiği gibi artık diğerleri de onunla birlikte gelişmektedir. Boyut olarak bir küp şeker kadar olmuştur artık bebeğiniz. Bebeğinizin kalp atışların sizinkinden daha fazladır. Sizin kalp atışınızın iki katı kadar 10’un kalbi atmaktadır. onu görmeye gittiğinizde bu kalp atışını da duyabilirsiniz. Bu sizi şaşırtabilir. Bebeğinizin kan değerleri artık eskisinden daha yüksek olmaya başlamıştır. Ve gelişimi artık hızla ilerlemektedir sizin minik bebeğinizin.

Bu yazı 1321 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak