Hamileliğin 41. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte 41. hafta; artık mutlu son zamandır. Bebeğinize kavuşacağınız zaman işte geldi. Haftalarca ve aylarca beklediğimiz ve artık sona ulaştınız. Bu hafta içerisinde bebeğiniz dünyaya gözlerini açacak. Normal doğum ile eğer bebeğiniz da olmuyorsa da sezeryan ile doğum bu hafta gerçekleşecektir.
Hamilelikte 41. haftada annedeki değişimler; artık günü geldi. Siz ve bebeğiniz doğum için hazırlandınız bile. Sadece doğumun gerçekleşmesi ve sizin bebeğiniz ile kavuşmanız kaldı. Bu hafta da sancılarınız çok fazla artacaktır. Bu sancılardan gerçek ve yalancı sancıyı ayıramayabilirsiniz. Bu duruma karşılık çok dikkatli olun. Çünkü her an suyunuz gelebilir ve doğum yapmaya başlayabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda hemen ambulans çarpıtmalısınız. Siz de bu haftaya kadar bütün hazırlıklarınızı yaptınız ve her an doğum olacakmış gibi tetiktesiniz.

Doğum olayı sizi korkutuyor olabilir. Ama bu korkuyu geride bırakmaya çalışın. Çünkü korkuyla doğuma girerseniz bu size doğum esnasında biraz zorlayabilir. Başkalarının söyledikleri sizi rahatlatmıyor ise kendi bildiğiniz yöntemlerle kendiniz rahatlayabilirsiniz. Sadece bebeğinizi kucağınıza aldığınız zamanda aklınıza getirin ve bu sizi mutlu etsin. Korkularınızı bir kenara bırakın ki bebeğiniz size bir an önce kavuşabilsin. Hemen hemen doğum zamanı belli olsa da tam zaman belli değildir. Doğumun saati ve gününü size sürpriz yapabilir.


Hamilelikte 41. haftada Bebekteki değişimler; artık bebeğinizde bütün hazırlıklarını tamamladı ve size kavuşmayı bekliyor. Bebeğiniz şuan havuzda deve doğum anına kadar orada bulunacak. Korkularınızı ona belli etmemeye çalışın. Artık dokuz ay boyunca büyük bir özlemle beklediğiniz bebeğiniz kucağınızda olacak. Artık minik yavrumuza kavuşma vakti. Hem bebeğiniz hem de sizin için yeni hayatınız hayırlı olsun.

Bu yazı 1033 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak