Hamileliğin 40. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte 40. hafta; artık bebeğiniz ile kavuşmanızı sadece sayılı günler kaldı. Bebeğinizin her an size baskın yapması çok olası. Birdenbire suyunuz gelebilir ve bebeğiniz ben geldim diyebilir. Bunun için her an için hazırlıklı olmalısınız.
Hamilelikte 40. Haftada annedeki değişimler; günler, haftalar ve aylar çabucak geçti ama bu son günler geçmiyor değil mi. Siz de bebeğinizi kucağımıza almak için oldukça heyecanlı ve sabırsızsınız. Sizin heyecanınızla bebeğinizde karnınızın içinde yaptığı hareketler ile eşlik ediyor. Bebeğiniz aşağı kadar indi ve çıkış noktasında geleceği günü bekliyor. Bu hafta içerisinde sancılarınız daha da artmıştır. Gün geçtikçe bebek aşağı iniyor ve yaptığı baskılar da daha da fazla bir hal alıyor.

Bu hafta bol miktarda dinlenmeyi unutmayın. Uzanır pozisyonda kendinizi ve ayaklarınızı dinlendirerek bebeğinize kavuştuğunuz günün hayalini kurabilirsiniz. Ama düşüncelerinizin olumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bebeğiniz sizin hissettiklerinizi hissedebilir. Olumsuz düşünerek orada etkilemek istemezsiniz değil mi. Doktorunuz ile kontrolleriniz daha da sık bir hal alacaktır. NTS cihazına bağlanma sıklığınız da artacaktır.


Hamilelikte 40. haftada Bebekteki değişimler; artık ara ara vuran sancılar daha da sık bir hal alacaktır. Eğer bu hafta doğum yapmadıysanız bir haftanız daha var demektir. Bebeğiniz bir hafta daha içerde kalma kararı almıştır. Ve bebeğiniz olmamış olsa da artık hazineye düşmüş olmalıdır. Eğer düşmemiş ise de bu sıkıntılı bir durum değildir. Sakın korkuya kapılmayın. Zaten doktorunuz bu konuyla ilgili sizi bilgilendirecektir. Bu hafta da geceleri uyuyacağını zaman bebeğiniz karnınızı yan bölgelerine doğru olabilir. Bu durum içeride sıkışık bir ortam olduğundan kaynaklanmaktadır. Arkanıza yaslanarak bebeğinizle yavaş bir şekilde rahatlatabilirsiniz. Endişeleneceğiniz bir durum yoktur.

Bu yazı 1286 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak