Hamileliğin 37. Haftası

Paylaş
 

Hamileliğin 37 haftasında doğum Çantanız mutlaka hazır olmalıdır. Sadece sayılı günler kala olan bu günlerde doğum için gerekli olan son hazırlıkları yapmanız gerekir. Bu dönemde kendinizi bol bol dinlendirerek ve bol bol enerji veren besinlerden tüketerek kendinize bir enerji deposu oluşturmalısınız.
Hamileliğin 37 haftasında annede görülen değişimler şu şekildedir. Doğum için geri sayım başladı bugünlerde her an hazırlıklı ve tedbirli olmalısınız. Doğum için gerekli olan tüm detaylar düşünülmeli ve hazırlıklar tamamlanmalıdır. Doğum stresinden kendinizi uzak tutmanız gerekir. Çevrenin söylemlerine çok fazla kulak asmamalısınız. Vücudunuz iyice şişebilir ve ödem oluşabilir. Ancak bu durum sizin psikolojinizi bozmamalı. Bu tamamen geçici bir dönemdir.

Doğumdan sonra bu şişkinliğiniz hiçbir şekilde kalmayacaktır. Bu noktada sizin tek düşünmeniz gereken şey bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanızdır. Bundan dolayı çevrenizden gelen olumsuz eleştirilere kapılmayıp sadece kendi heyecanınız ve mutluluğunuzu yaşamalısınız. Unutmayın son günlerinizi ne kadar stressiz bir şekilde yaşarsanız doğumunuz da bir o kadar ağrısız, sancısız ve kolay olacaktır. Sizin bu rahatlığınız bebeğinizi de rahatlatacaktır. Çünkü süzün gerginliğiniz kasıklarınızıda etkileyeceğinden kasılmalarınız daha şiddetli olacaktır. Bu dönemde size en büyük tavsiyemiz kesinlikle kendinizi güzel ve bol bir miktarda dinlendirmenizdir.


Hamileliğin 37. haftasında bebekte gözlenen değişimler ise şu şekildedir.Bebeğiniz artık bu dar alandan kurtulmak ve size kavuşmak için hazır hale gelmiştir. Bu dönemde bebeğinizin tekmeleri sıklaşmaya başlar.

Bu yazı 1186 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak