Hamileliğin 36. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte 36. hafta; artık doğumun son evresinde bulunuyorsunuz. Bebeğinizi kucağınıza almanız için sadece beş hafta kadar kaldı. Siz de onu beklerken iyice kilo aldınız ve genişlediniz. Doğum sancıları artık daha da hissedilir bir hal almaya başladı. Bebeğiniz için yaptığınız hazırlıklarını tamamlasanız çok iyi olacak. Çünkü minik yavrunuzu kucağınıza almak için çok az bir zaman kaldı. Bunun heyecanı şimdiden size fazlasıyla sardı bile.
Hamilelikte 36. haftada annedeki değişimler; herhangi bir tuhaf durum oluşmadıkça ve erken doğum gerçekleşmedi taktir de bebeğinizi doğurmanız için sadece beş hafta kadar bir zamanınız kalmamış bulunmakta. Bebeğinize iyice yaklaştınız. Onu karnınızda büyüttükten sonra sıra kucağınıza almaya geldi. Herhangi bir sıkıntı oluşmadığı durumlarda doğum 38. ve 42. haftalarda gerçekleşmektedir.

Doğum yaklaştıkça sizi de iyice bir stres sarmış olabilir. Kafanızda sizi iyice gelecek düşünceler oluşabilir. En küçük şeyleri bile kafanıza takıp stres yapabilirsiniz. Ama bunlara hiç gerek yok. Siz sadece bebeğinizi daha neler hazırlayabilirsiniz onu düşünebilirsiniz. Onu kucağınıza alacağınız günü hayal edin. Bebeğinizin doğmadan önce iyice bir dinlenin. Artık bu haftalarda bel ve sırt ağrılarınızda çok yoğun bir hale gelmiştir. Kendinizi aynada baktığınızda bu orduların nedenini göreceksiniz. Bu arada sancılarınız da artacaktır. Bazen sancılarınızı hissedebilir bazen de hissetmeyebilirsiniz. Bu durumdan emin olmak için NTS cihazına bağlandığınızda tam olarak emin olabilirsiniz.


Hamilelikte 36. haftada Bebekteki değişimler; artık bebeğiniz 2800 g kadar ve boyu da yaklaşık 47 santim kadardır. Artık bebeğiniz çıkmaya yaklaştığı için içerde kendini hazırlamaktadır. O da hazırlıklarını tamamlayıp çıkış yoluna doğru ilerleyecektir. Bebeğinizin tüm organları tamamen gelişmiştir.

Bu yazı 1115 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak