Hamileliğin 35. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte 35. hafta; Artık doğum için hazırlıklarınızı tamamlamış olsanız iyi olur. Çünkü doğum artık yaklaştı. Bebeğinizin erken doğabilir ve bu da sizi zorlayabilir. Her türlü ihtimale karşı siz bebeğiniz için yaptığınız özenle hazırlıkları tamamlamaya çalışın. Son anda bırakmamanız sizin da telaşa kapılmamanız için daha iyi olacaktır.
Hamilelikte 35. haftada annedeki değişiklikler; acil çıkış çantanız hazır mı? Eğer hazır değil ise bir acil çıkışı çantasını hazırlamanız sizin için iyi olacaktır. Çünkü erken doğum ihtimaline karşı bu çanta sizin için kurtarıcı olacaktır. Siz bir taraftan hazırlıklarınızı tamamlamaya çalışınız. Bu hafta GBS testi yapılması gerekmektedir. Bu test sizi korkutmasın. Yapılacak olan bu testin size ve bebeğinize bir zararı dokunmayacaktır.

Bu hafta içerisinde artık rahminiz kasıldığı için sancılarınız da olabilir. Ama bu kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Eğer ağrı eşiğiniz yüksek ise bu küçük sancıları hissetmeyebilirsiniz. Bu sancıların ne olduğunu anlamak ve bebeğinizin kalp atışını kontrolü için artık düzenli olarak NTS cihazına bağlanmanız uygun olacaktır.


Hamileliğin 35. haftasında Bebekteki değişimler; artık bebeğiniz karnınızın içerisinde eskisi gibi rahat bir pozisyonda değil. Karnınız ve rahminiz ne kadar büyümüş olsa da bebeğiniz karnınızın içerisinde bir kesenin içerisinde bulunuyor. Ve sürekli büyüyüp iyileşiyor bebeğiniz. Bu kesenin içerisinde bebeğinizin hareketleri artık kısıtlı olarak kalmaktadır. O yüzden bebeğinizde artık o keseden çıkmak istiyor. Bebeğiniz dışarı çıkmak isterken sizin de bebeğiniz için hazırlıklar yapmak gerekiyor. Ayrıca bebeğinizin cinsel organı da tam olarak gelişmiş bulunmaktadır. Orada olmak için neredeyse hazırdır. Sadece içerden çıkmak istiyor ve bu yüzden de sizi biraz tekmeliyor olabilir.

Bu yazı 1040 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak