Hamileliğin 34. Haftası

Paylaş
 

Hamileliğin 34. haftasında olabildiğince neşeli ve enerjili olmanız gerekmektedir. Çünkü artık bebeğinizi kucağınıza almanız an meselesi. Mutlu ve huzurlu günler çok yakında olacağından buna şimdiden hazırlıklı olmanız gerekir.
Hamileliğin 34. haftasında annede görülen değişiklikler şöyledir. Bu dönemde doğuma az kaldığından dolayı hem Bebeğinizi hem de sizi olumlu yönde etkileyecek doğumu kolaylaştıracak besinlerden faydalanmalısınız. Bu konuda doktorunuzdan yardım alarak doğuma kadar enerjinizi arttıracak besinlerden yararlanabilirsiniz. Bu dönemde hem karnınız iyice büyümüş olacağından hem de vücudunuz artık tamamen şişmiş olacağından dolayı hareketleriniz biraz daha kısıtlı olacaktır. Bebek kasıklara doğru yaklaştığından ani  ve hızlı kalkış, hareket ve tepkilerden kaçınmalısınız. Yavaş ve küçük hareketler yapmalısınız.

Bu dönemde vücudunuz ağırlaştığından enerjiniz çabuk tükenecektir. Bundan dolayı size enerji verebilecek besinleri tüketmelisiniz. Taze meyve suları, besin değeri yüksek gıdalar ve meyveler gibi size hem enerji hem de vitamin verecek gıdalar tüketmelisiniz. Bu dönemde artık kendinizi dinlendirmeye başlamalısınız. Vücudunuz çok ağırlaştığından dolayı çabuk yorulmaya başlayacaktır. Bu yüzden kendinizi belirli aralıklarla sık sık dinlendirmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak şımartmalısınız.


Hamileliğin 34. haftasında Bebekte görülen değişimler ise şu şekildedir. Bebeğiniz artık tamamen oluşumunu tamamlamıştır. Bu dönemde anne karnında sadece beslenmek ve dünyaya gözünü açmak için beklemektedir. Bu dönemde bebeğiniz cilt gelişimini tamamlayarak pürüzsüz bir cilde sahip olmuştur. Artık kilo almaya da devam eden miniğiniz size kavuşmak için sabırsızlanmaya başlamıştır. Hamileliğin bu döneminde doktora gittiğinizde ultrason görüntülerinde iyiden iyiye kendini belli edecek görüntüler vermeye başlar.

Bu yazı 1107 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak