Hamileliğin 2. Haftası

Paylaş
 

Hamileliğin ikinci haftasında anne bedeninde yavaş yavaş birtakım değişmeler meydana gelmektedir. Bu dönemde tam anlamıyla bebek oluşmaya başlamasada yani hamilelik tam anlamıyla kesin Hale gelmesede yine de anne vücudunda bazı tepkiler ortaya çıkar. Bu dönemde aslında vücudunuzda büyük değişimler olur ancak bu durumdan anne adaylarının pek haberi olmaz. Anne adayları günlük yaşamına devam ederken aslında vücut sizi 9 ay sürecek bir serüvene hazırlar.


Hamileliğin 2. haftasında anne bedeninde oluşan değişimler ise şöyle olmaktadır. Hamileliğin ikinci haftasında yumurtlama işlemi başlar. Yumurtlama dönemine bağlı olarak ise anne bedeninde birtakım belirtiler oluşmaya başlar. Örneğin kasıklarda hafif ve orta şiddetli ağrılar ve kasılmalar, ara ara gerçekleşen baş ağrıları, sık sık idrara çıkma ihtiyacı, vajinal akıntılar, adet döneminde olduğu gibi göğüslerde acı veya ağrı hissi gibi belirtiler oluşmaktadır. Bu dönemde vücudunuz bu yeni mucizevi olaya kendine hazırlamaya başlamış olur. Hamileliğin 2. haftasında anne adayı artık kendisine eskisinden daha iyi bakmalıdır. Yediklerine içtiklerine ve sağlık durumuna daha dikkat etmelidir. Örneğin artık anne adayı alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan kendini tamamen soyutlamalıdır.
Hamileliğin 2. haftasında bebekte olan değişimler ise şu şekildedir. Hamileliğin ikinci haftasında artık bebek yavaş yavaş oluşmaya başlamıştır. Bu dönem embriyonun oluşmaya başladığı dönemdir. Hamileliğin 2. haftasında yumurta ve sperm harekete geçerek bebek oluşumu için harekete geçer.

Bu yazı 1400 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak