Hamileliğin 19. Haftası

Paylaş
 

Hamileliğin 19. haftası; bu hafta da önemli süreçlerden bir tanesi. Bu haftada bebeğiniz daha çabuk ve hızlı büyüyerek gelişim gösterecektir. Ve sizin ona hissettiğiniz kadar artık bebeğinizde sizi hissetmeye başlayacaktır bu hafta da.
Hamileliğin 19. haftasındaki annedeki değişiklikler; hamilelik sürecinde gülüyoruz östrojen hormonu salgılar. Bu salgıla hormon yüzünden vücudunuzdaki şişlikler ve değişimler meydana gelmektedir. Göğüs uçlarını ve baktığınızda daha farklı olduğunu göreceksiniz. Artık göğüs uçlarını koyulaşmaya başlamıştır. Ve siz kilo aldığınız için artık göğüsleriniz daha büyümüştür. Göğsünüzde de bu büyümelerden kaynaklı çatlaklar oluşmuş olabilir.

Bunun yanında bazen lekelenmelerde görülür. Bunlar sizi rahatsız edebilir bunun için uygun kremler bulunmaktadır bunları alarak kullanabilirsiniz. Ve sıcak güneşli havalarda kendinizi güneş altında fazla tutmayın. Kendinizi yormadan dinlendirmeye çalışın. Bu hafta içerisinde karın bölgenizde hormon sen olarak kullanmalar başlayabilir. Bunlar devamlı olmayacaktır. Bir süre sonra geçecektir. Tuz tüketimine dikkat etmenizi söylemiştik. El ve ayaklarınızdaki şişliklerin daha hızlı olmasını tuz kullanımı tetikleyebilir.


Hamileliğin 19. haftasındaki Bebekteki değişimler; artık bebeğiniz ve konuşarak onunla iletişime geçebilirsiniz. Onun işitme duyuları artık çalışıyor. Hem tat alıyor hem de koku alma duyuları çok hızlıca gelişiyor. Sizin dışarıda yaptığınız olayları bebeğiniz karnınızın içerisinde hissediyor ve algılıyor. Ve miniğinizin artık saçları var. Bu haftadan itibaren bebeğinizin saçları çıkmaya başlamıştır. Ve bebeğiniz artık bir isim seçebilirsiniz. Sizi hisseden ve duyan bir bebeğinizi ismiyle çağırmanız onunla iletişime geçmeniz için güzel olacaktır.

Bu yazı 1030 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak