Hamileliğin 15. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte 15. hafta; hamilelik evresinde artık bebeğinizde karşılıklı olarak hislerinizi güçlendi çok güzel bir dönem içerisindesiniz. Tam üçüncü ayın içerisinde dördüncü aya koşarkenki bir süreç içerisindesiniz. Bebeğinizle kucağınıza almanıza daha da yaklaştınız.
Hamilelikte 15. haftada annedeki değişiklikler; artık çok güzel ama güzel olduğu kadar da güçlü bir haftanın içerisindesiniz. Bundan sonraki haftalar biraz zorlu geçecek. İlk haftalarda olduğu gibi bu haftalarda da mide bulantınız olabilir. Tabii bulantı herkeste görülmeyebilir. Kişiden kişiye değişen bir olaydır. Artık idrara daha çok çıkarsınız. Çünkü bebeğiniz rahminize baskı yapar ve bu durumda sizin daha çok idrara çıkmanızı sağlar. Bununla beraber sürekli uykunuzda gelebilir. Artık pek çok yerde birdenbire uyuma isteğiniz artabilir. Artık biraz üzerinizden atıp hamilelik olayını kavramış bir anne adayısınız siz.

0

Yemek olayını düzene girmiş olsa da vücudunuzdaki şişlikler hâlâ devam etmektedir. Bu şişlikleri azı indirmek istiyorsanız tuz kullanımını azaltabilirsiniz. Bu haftalarda diş ağrısı çekebilirsiniz. Bu durumda doktorunuza başvurabilir ve bu durumla ilgili bir çözüm bulabilirsiniz. Bunun dışında bu haftalara kadar karşılaşmadığınız burun tıkanıklığı gibi bazı olaylar karşınıza gelebilir. Bundan korkmanıza gerek yok bu normal sürecin bir parçasıdır. Artık bebeğinizde hislerinizin karşılıklı daha da güçlendiğini söylemiştik. Elinizi karnınız üzerinden onu tutmaya çalışarak onunla sohbet edebilir ve bunu ona hissettirebilirsiniz. Bu sevgi dolu küçük sohbetler hem size hem de minik bebeğinize çok iyi gelecektir.


Hamilikte 15. haftada Bebekteki değişimler; bu hafta çok heyecanlı bir hafta. Çünkü bu hafta bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Artık anne ve babaların en çok merak ettiği sorunun cevabı gelebilir. Artık bebeğiniz inşaat tepki de gösteriyor. Kanınızı doğru bir ışık geldiğinde o da el ve kol hareketleriyle ona karşılık verebilir.

Bu yazı 1009 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak