Hamileliğin 14. Haftası

Paylaş
 

Hamileliğin 14. haftasında artık gebeliğin tam anlamıyla ikinci dönemine girmiş olursunuz. Bu dönemde artık hem anne adayında hem de bebekte bir çok değişim ve gelişim meydana gelir. Şimdi hamileliğin 14. haftasında anne ve bebekte olan değişimleri sizler için sıralayacağız.
Hamileliğin 14. haftasında annede gerçekleşen değişimler. Bu dönemde artık gebelik baya ilerlediği için rahatlamalar meydana gelir. Bu dönemde düşük tehlikeniz tamamen ortadan kalkmıştır. Bu dönemde daha önceki haftalarda yaşadığınız mide bulantıları, mide yanmaları ve baş dönmeleri gibi olumsuz durumlardan yavaş yavaş kurtulmuş olursunuz.

Hissettiğiniz yorgunluk, halsizlik ve uykulu olma hali artık yerini enerjili bir döneme bırakmıştır. Bebeğiniz artık daha büyük hareketler etmeye başlar. Bu dönemde belki biraz daha mide bulantınız olabilir bunun nedeni ise bebeğinizin büyümesinden dolayı midenizin biraz hassaslaşmasıdır. Bu dönemde artık iyiden iyiye yürüyüşlerinizi ve egzersizlerinizi artırmalısınız.

Hamileliğin 14. haftasında bebeğinizde olan değişmeler. Bu dönemde bebeğiniz artık kas hareketlerine artık iyiden iyiye sahip çıkmaya başlar. Bu dönemde parmağını emer, gözlerini açıp kapatabilir, kollarını oynatabilir. Hamileliğin bu döneminde bebeğiniz artık kendi idrarını yapmaya başlar. Bebeğinizde artık vücudunda ve kafa tasında küçük tüycükler ortaya çıkmaya başlar. Bu dönemde bebeğinizin boyu baya uzar. Artık kocaman bir portakal boyutuna gelmiştir. Bu dönemde artık minik bebeğinizin kolları, ayakları ve bacakları belirginleşmeye başlar.

Bu yazı 1031 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak