Hamileliğin 11. Haftası

Paylaş
 

Hamilelikte 11. Hafta; Artık bebeğiniz minik nefesiyle içinizde sürekli büyümekte. Her gün daha da hareketli minik bebeğiniz. Her geçen gün bebeğinizle heyecanlı dakikalar sizi beklemekte. Ve bu hareketlilik gün geçtikçe daha da artacak.

Hamilelikte 11. Hafta da Annedeki Değişimler; artık ikinci ayınızı geride bırakırken hemen hemen üç aylık bir anne adayısınız. Şimdiye kadar bu ilerleyen süreçte pek çok değişiklikle karşılaştınız. Ve bu değişimler devam da edecekte vücudunuzda karşılaştığınız. Şimdide sıra sindirim sistemindeki değişiklikler de. Etkisini hissettirecek mide yanmalarınız başlayacak. Bu rahatsız edici mide yanması yaşadığınız bu haftada fazla kilo alımı yaşamazsınız. Bu normal bir durumdur. Sizde neden kilo almıyorum diye gereksiz yemekler yemeyin buna gerek yok. Zaten kilo alımınız bu haftadan sonra hızlanacak. Vücudunuza faydası olmayan gereksiz yiyecekler yediğinizde gereksiz bir kilo alımı yaşanacak ve buda hem size hem de bebeğiniz de rahatsız durum oluşturacaktır. Hafif hafif büyüyen bebeğiniz ve artık belirginleşen göbeğiniz ile bel ağrıları da kendini gösterecek. Hareketlerinizi daha dikkatli yapmanızda fayda var. Artık minik nefesin hareketleri hissedebileceğiniz durumda.

Hamilelikte 11. Haftada Bebekteki Değişimler; bir kayısı kadar boyuta ulaşmış minik bebeğiniz yaklaşık 4-5 canım kadar olmuştur. Bebeğinizin vücut yapısındaki oluşumlar kendini tamamladı sayılır. Kemik yapısı da artık oluşmaya başlayan bebeğiniz içinizde esneme ve gerinme hareketleri yapar hale geldi bile.

Bu yazı 1278 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak