Hamileliğin 1. Haftası

Paylaş
 

Hamilelik, bir kadının çocukluk döneminde bebekleriyle oynamaya başlamasından itibaren en büyük ve en güzel hayallerinden biridir. Her kadın bu mükemmel eşi benzeri olmayan duyguyu yaşamak ister.
Hamilelik, artık günümüzde teşhisi daha kolay hale gelmiştir. Eczanelerden ya da büyük marketlerden alabileceğiniz gebelik testleri sayesinde bu mükemmel duygunun ilk haberini alabilirsiniz. Ancak bu testlerden bazılarının kesin sonuçlara ulaştırmama ihtimali bulunmaktadır. Bundan dolayı hamile olma şüphesinde olduğunuz an itibariyle ya da eczanelerden aldığınız gebelik testinin olumlu çıkması sonucunda bir hastaneye giderek kan ve idrar tahlili yaptırarak kesin sonuca ulaşmanız daha yararlı olacaktır. Sonucun olumlu çıkması durumunda ise her kadının hayali olan harika bir döneme başlamış olacaksınız. Mens yani adet gününüzü son gününden itibaren hamilelik dönemi hesaplamaları başlamış olur.


Hamilelikte 1. Haftada Anne ve Bebekte Oluşan Değişmeler
– Hamileliğin 1. haftasında vücudumuzda olumlu ve olumsuz bir çalışmaya başlayabilir. Hamileliğin 1. haftasından itibaren içinizde oluşan sizin en büyük parçanız olan bebeğinizi hissetmeye başlarsınız.

– Hamileliğin 1. haftasında anne artık bedenine daha dikkatli bir şekilde bakmalıdır. Hamileliğin 1. haftasında anne bedeninde hafif bir şişlik hissetmeye başlar. Bu dönemde hafif kanamalar olabilir ancak durum korkulacak bir durum teşkil etmez. Hamileliğin 1.haftasında bebek henüz oluşmuş değildir. Sadece anne rahmine yerleşip tutunmaya çalışarak oluşumunu tamamlamaya çalışır.

– Hamileliğin 1. haftasında gebelik kesin olarak anlaşıldığında kesinlikle bir doktora danışmalısınız. Çünkü bu dönemde hem anne için hem de bebek için folikasit ve vitamin takviyesi olmalıdır.

Bu yazı 59612 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak