Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Paylaş
 

700 yıldır süre gelen bir efsane olan Çin takvimi cinsiyet hesaplamasından biraz bahsedelim. Rivayete göre Pekin’de bulunan bu Çin Takvimi hamile kaldığınız ay ve kaç yaşında hamile kaldığınıza göre bebeğin cinsiyetini öğrenmenizi sağlıyor. Yapılan araştırmalarda Çin takviminde %90 gibi büyük bir doğruluk payı olduğu söyleniyor. Tabi ki bu takvim sizin çocuğunuzun cinsiyetini belirleyemez fakat bir eğlence yöntemi olarak kullanabilirsiniz, yani çokta ciddiye almamak gerek 🙂

Günümüzde bebeğin cinsiyetini öğrenmek için 15 hafta gibi bir süre bekledikten sonra ultrasonla öğrenebiliyoruz. Bu süre zarfında anne ve baba acaba çocuğumun cinsiyeti ne olacak diye merak ediyor. Bu yüzden insanlar meraklarını biraz gidermek adına Çin takvimi cinsiyet hesaplama, çin takvimi cinsiyet bulma yöntemlerini kullanıyorlar. Çin takviminin doğru sonuç verebilmesi için hamile kişinin 18 yaşından büyük, 45 yaşından küçük olması gerekiyor. Çin takvimi bebek cinsiyeti öğrenmenin doğru olması için çin yaşınızı bilmeniz gerekiyor. Peki çin yaşı nasıl hesaplanır? Çin yaşınızı kolayca hesaplayabilmeniz için bir çin yaşı hesaplayıcı geliştirdik. Aşağıdaki tabloyu kullanarak çin yaşınızı hesaplayabilirsiniz. Çin yaşınızı hesapladıktan sonra onun altındaki tablodan çin yaşınızla, hamile kaldığınız ayın kesişimine baktığınızda bebeğin cinsiyetini görebilirsiniz.

Çin Yaşı Hesaplama Tablosu

Çin yaşınızı aşağıdaki tabloya doğum ay, gün ve yılınızı girerek basit bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Çin Takvimi

Aşağıdaki takvimden yukarıda hesapladığınız Çin yaşınızı ve hangi ayda hamile kaldıysanız o satır ve sütunları kesiştirin ve çocuğunuzun cinsiyetini bulun. Örnek verecek olursak Çin yaşı 20 olan ve Mart ayında hamile kalan birisinin kızı olacağını gösteriyor takvim.

Çin takviminin bilimsel doğruluğu olmadığını tekrar hatırlatarak, en iyi sonucu ultrasona girerek doktorlarınız tarafından öğreneceğinizi belirtmek istiyoruz. Çin takvimi cinsiyet bulmayı tamamen eğlence amaçlı kullanmanız tavsiye edilir. Şimdiden bebeğiniz hayırlı olsun, sağlıklı olsun inşallah 🙂 .

Çocuğunuzun cinsiyetini hesaplamakta zorlanıyorsanız aşağıdaki yorum kısmından hamile kaldığınız ayı ve doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde yorum atarsanız sizin yerinize çocuğunuzun cinsiyetini hesaplayabiliriz.

Bu yazı 1597 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak